zaloguj
Aleja rodem z Hollywood czyli Promenada Gwiazd Międzyzdroje

Aleja rodem z Hollywood czyli Promenada Gwiazd Międzyzdroje

Istnieje jeszcze jeden ważny powód dla którego Międzyzdroje zasługują na miano prawdziwej perły wśród nadbałtyckich miast, a mianowicie aleja gwiazd i organizowane tutaj co roku artystyczne festiwale.

Promenada ma w sobie zarówno coś z hollywoodzkiego bulwaru jak i z słynnej Alei Gwiazd w Cannes.

(Nie)zwykły chodnik.

W podłoże deptaku wmontowanych jest już ponad 140 mosiężnych tablic z odciskami dłoni zasłużonych ludzi kultury oraz pomników i monumentów upamiętniających tak wybitnych reżyserów jak Andrzej Wajda czy Krzysztof Zanussi. Na specjalną uwagę zasługuje także ławeczka pomnikowa powstała na cześć Krzysztofa Holoubka. Mało który turysta oprze się możliwości porównania swojej dłoni z dłonią swojego idola i wykonania pamiątkowego zdjęcia.Możliwość odciśnięcia swojej dłoni to dla artysty prawdziwe wyróżnienie i tak ślady swoich dłoni pozostawili tutaj między innymi tak wybitni artyści jak : Cezary Pazura, Anna Dymna, Daniel Olbrychski czy Bogusław Linda. Podkreślić należy, że aleja ta jest miejscem nobilitującym nie tylko słynnych ludzi kina, aktorów i reżyserów, ale też ważne postaci ze świata muzyki, teatru, tekstu pisanego oraz malarstwa. Od 1996 roku, w którym powstała Aleja Gwiazd , miejsce to jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji w Międzyzdrojach.

Plaża pełna sław,czyli Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach.

W sezonie letnim promenada szczególnie zyskuje na atrakcyjności, a to dzięki co roku organizowanemu tutaj Festiwalowi Gwiazd, podczas którego następuje nie tylko uroczyste odsłonięcie nowych tablic z odlewami dłoni, ale też szereg innych atrakcji i wydarzeń kulturowych.

W okresie festiwalowym do Międzyzdrojów zjeżdża się cała śmietanka polskiej kultury. Mamy , więc niepowtarzalną okazję zjeść obiad w jednej restauracji z znanym serialowym aktorem lub poplażować obok legendy polskiego kina czy muzyki. W Amfiteatrze organizowane są koncerty, a w Międzynarodowym Domu Kultury odgrywane sztuki teatralne z iście gwiazdorską obsadą. Nie brakuje też atrakcji dla dzieci : są zabawy plenerowe, koncerty i czytanie bajek przez znanych aktorów.

 

Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Mapa strony
Świnoujście noclegi