zaloguj
Cisza i spokój - wypoczynek w Wisełce

Cisza i spokój - wypoczynek w Wisełce

Zwolenników nieco bardziej kameralnych klimatów z pewnością zainteresuje malownicza miejscowość Wisełka. Jest to niewielka wieś położona na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego, w odległości ok 10 km od Międzyzdrojów. Każdy kto nie przepada za tłumami turystów i poszukuje spokojnego miejsca do wypoczynku, nie rezygnując przy tym z bliskości morza i międzyzdrojskich atrakcji powinien pomyśleć o wakacjach w Wisełce. Ta malutka miejscowość, choć niepozorna, bo licząca zaledwie 518 mieszkańców ma w swej ofercie liczne i bardzo komfortowe kwatery, restauracje z smacznym jedzeniem oraz piękną dziką plaże. Na plażę w Wisełce prowadzi nas ok. kilometrowa ścieżka przez urokliwy las. Na tutejszej plaży można się naprawdę głęboko zrelaksować i wypocząć, docenią ją zwłaszcza ludzie lubiący nieco bardziej odludne i spokojne miejsca. Co więcej woda jest tutaj cieplejsza, a piasek bardzo czysty. Dodatkowym atutem jest też na pewno fakt, iż Wisełka posiada wygodne połączenia autobusowe z pobliskimi miejscowościami.

Gratka dla wędkarzy czyli jezioro na terenie Wisełki

Wypoczynek w Wisełce daje nam wiele możliwości, których nie uświadczymy w innych nadmorskich kurortach. Żona chciałaby się wygrzewać na nadmorskiej plaży , a mąż łowić ryby w jeziorze? Tutaj to żaden problem, na terenie miejscowości znajduje się piękne jezioro rynnowe, położone wśród malowniczych lasów. Przy brzegu istnieje możliwość wypożyczenia łódek, kajaków, sprzętu do windsurfingu i rowerów wodnych. Jezioro jest bogate w różnorodne okazy ryb takie jak : szczupaki, leszcze, liny czy okonie. To jednak nie jedyne atrakcyjne jezioro jakie znajduje się na terenie Wisełki. We wschodniej części miejscowości znajduje się mniejsze acz równie urokliwe jezioro Zatorek. Jest ono bogate w piękne okazy roślin, różnorodne gatunki ptactwa wodnego i ryb takich jak: szczupak, lin, karaś czy wzdręga. Możliwy jest tutaj sportowy połów ryb z brzegu lub pomostów, ale wcześniej konieczne jest wykupienie zezwolenia w leśniczówce w Kołczewie, miesiąc wędkowania kosztuje tylko 12,20 zł, a pieniądze te są przeznaczane na zarybianie zbiornika. Nad jeziorem znajdują się również obozy kempingowe oraz parking. Możemy również wybrać się na spacer do latarni morskiej Kikut. Latarnia ta niegdyś będąca wieżą widokową , została w 1962 roku przekształcona w latarnie morską, w dniu dzisiejszym jest ona całkowicie zautomatyzowana. Niestety nie jest dostępna dla zwiedzających.

Drugie co do wielkości jezioro Czajcze.

Nieopodal Wisełki znajduje się również jedno z największych jezior gminy Wolin, jezioro Czajcze. Jezioro obejmuje swą powierzchnia aż 81 ha, dla porównania jezioro Wisełka ma 20 ha, a jezioro Zatorek tylko 9,23 ha. Na terenie zbiornika o charakterystycznym podkowiastym kształcie znajduje się półwysep, który 160 lat temu był wyspą. Na półwyspie znajdują się ślady po słowiańskich wałach obronnych utworzonych przez ludność okolicznych osad z XI-XII wieku, którzy traktowali wyspę jako schron przed najeźdźcami. Niedaleko półwyspu, nad samą wodą znajduje się pomnik przyrody nieożywionej , wielki głaz, zwany Wydrzym Głazem za sprawą wygrzewających się na nim wydr. Głaz ten jest pozostałością po działaniu lodowca i pochodzi z terenów obecnie należących do Skandynawii. Ciekawostką jeziora Czajczego jest również fakt , iż jego dno znajduje się poniżej poziomu morza.

Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Mapa strony
Świnoujście noclegi