zaloguj
Kultura

Kultura

Kulturalne atrakcje Międzyzdrojów - kalendarz imprez 2011

Międzyzdroje kusi potencjalnych turystów nie tylko unikalną przyrodą, morskim mikroklimatem, ale także szeregiem imprez kulturalnych, rozrywkowych. W Międzyzdrojach nie można się nudzić.

3 czerwca 2011 roku w Sali Teatralnej Międzynarodowego  Domu Kultury oraz Hotelu Amber Baltic odbędzie się Gala Finałowa Miss Polonia  Ziemi Zachodniopomorskiej. To atrakcja zarówno dla mieszkańców Międzyzdrojów jak i turystów.

W dniach od 26.06.2011- 07.07.2011 odbędzie się już 46 Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej . Festiwal już na stałe  wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w Międzyzdrojach. W każdą trzecią dekadę czerwca, do Międzyzdrojów zjeżdżają najlepsze chóry z całego świata. To nie tylko gratka dla miłośników muzyki chóralnej, ale przede wszystkim spektakularne wydarzenie kulturalne. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnych to jedna z nielicznych imprez cyklicznych w Międzyzdrojach o tak długiej tradycji. Festiwal odbędzie się w Międzynarodowym  Domu Kultury im Prof. Jana Szyrockiego oraz w Kościele im.  Piotra Apostoła w Międzyzdrojach. Każdego dnia prezentowana jest muzyka chóralna dawna oraz współczesna, dziecięca oraz rodzaju sacra. 

Jedną z najbardziej znanych imprez artystycznych w Międzyzdrojach jest Wakacyjny Festiwal Artystów, w tym roku odbędzie się on w dniach od 7-10.07. 2011. Podczas Festiwalu Artystów zaplanowane są liczne koncerty, spektakle, warsztaty dla najmłodszych i spotkania z gwiazdami. Na Promenadzie Gwiazd, odciski dłoni kolejnych artystów przedłużą Polską Aleję Gwiazd. To najbardziej znana wakacyjna impreza. Na początku lipca do Międzyzdrojów zjeżdżają turyści z całej Polski, by spotkać swoje ulubione gwiazdy na żywo, przechadzające się po molo w Międzyzdrojach.

29-31. 07. 2011 odbędzie się Festiwal Siły, Sprawności i Urody Fashon Promenade  Międzyzdroje 2011. To impreza propagująca aktywny wypoczynek i styl życia.  Udział w festiwalu mogą wziąć wszyscy turyści, zainteresowani współzawodnictwem i dobrą zabawą. Jednym z najgłośniejszych wydarzeń festiwalu będzie Puchar Polski Strongman Eliminate Your Oponent. Podczas imprezy zaplanowane są liczne konkursy, pokazy i wybory Miss. To doskonała oferta dla turystów ceniących aktywny wypoczynek.

17.08.2011 Klub Biegacza Sporting i Gmina Międzyzdroje organizują Bieg Śniadaniowy i XIII Mitting lekkoatletyczny im Tadeusza Komara i Tadeusza Ślusarskiego, to cykl imprez sportowo- rekreacyjnych organizowanych ku pamięci zmarłych tragicznie olimpijczyków na trasie Międzyzdroje- Szczecin.  To kolejna impreza, zadaniem której jest propagowanie aktywnych form wypoczynku.

18.08. 2011 prawdziwa gratka dla miłośników boksu. Pojedynki bokserskie o charakterze międzynarodowym w różnych kategoriach wagowych. Jedną z największych atrakcji jest walka o pas federacji WBC.

19- 21. 08. 2011 Sea&Sky Festiwal- 5 edycja zmagań sportowców uprawiających kitesurfing. Podczas festiwalu można nie tylko podziwiać zmagania zawodników, ale także uczestniczyć w lekcjach pokazowych, turniejach, licznych konkursach. To prawdziwa gratka dla miłośników kitesurfingu, który w Polsce zaczyna dopiero się rozwijać.
Międzyzdroje zapewniły swoim gościom potężny zastrzyk atrakcji kulturalno- sportowych.

Zapraszamy do Międzyzdrojów!

Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Mapa strony
Świnoujście noclegi