zaloguj
Ciekawe atrakcje w Międzyzdrojach

Ciekawe atrakcje w Międzyzdrojach

Bunkier V3

Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, warto szczególną uwagę poświęcić bunkrowi broni rakietowej V3- jedynej takiej wyrzutni rakietowej w Polsce.  Podczas II wojny światowej na terenie Międzyzdrojów istniał tajny poligon. Bunkier jest ciekawym obiektem militarnym na skalę polską. Sąsiedztwo unikalnej przyrody potęguje tajemniczość i niezwykłość tego miejsca. Warto także zaznaczyć, że kolejne tego typu miejsce znajduje się w Niemczech- muzeum broni rakietowej V1 i V2- można się tam dostać kolejką UBB ze Świnoujścia.

Gabinet Figur Woskowych

Gabinet Figur Woskowych to jedna z największych atrakcji Międzyzdrojów. Znajdujący się niedaleko mola gabinet przyciąga uwagę zarówno turystów polskich jak i zagranicznych. Wosk ma specyficzne właściwości, dzięki swojej plastyczności, wprawna ręka może uformować wszystko, odwzorowując oryginalne kształty.  W muzeum możemy znaleźć postaci historyczne, współczesne, a nawet mitologiczne. Wśród grona sław w gabinecie możemy spotkać Bogusława Lindę, Jana Pawła II, Madonnę itp. Gabinet Figur Woskowych to także atrakcja dla najmłodszych, spotkamy tutaj Harrego Potera, Shreka, Barbie, Fionę. Zwiedzanie takich miejsc jak Gabinet Figur Woskowych to doskonała alternatywna na niepogodę, zwłaszcza, że pogoda nad polskim wybrzeżem lubi być kapryśna. Dużą zaletą muzeum są dogodne godziny otwarcia, w sezonie muzeum jest czynne aż do godziny 20. Ceny biletów- dla dzieci do 16 lat 8 zł, a dla dorosłych 16 zł. Warto zaopatrzyć się w dodatkowe środki, ponieważ możliwość fotografowania na terenie muzeum jest odpłatna.

Molo w Międzyzdrojach

Molo to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli rekreacyjnych w miejscowościach nadmorskich. Powstałe w 1906 roku w Międzyzdrojach molo, na stałe wpisało się w nadmorski krajobraz miasta. Spacerując po molo, koniecznie zaopatrzmy się w aparat fotograficzny, z tej perspektywy rozciąga się przepiękny widok na Morze Bałtyckie oraz cumujące w porcie statki. Przed molo znajduje się bogaty pasaż handlowy, na którym można kupić szereg nadmorskich pamiątek. Molo w Międzyzdrojach uchodzi za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Po zakończeniu naszego spaceru, na końcu czeka na nas piracki statek bądź statek Wikingów, to z pewnością największa atrakcja dla najmłodszych. Dzisiejsze molo powstawało w dwóch etapach, każdy z nich został zwiększony dodatkowymi metrami długości. Wstęp na molo jest bezpłatny.

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

Obok Gabinetu Figur Woskowych dużym zainteresowaniem cieszy się muzeum o nieco innym charakterze- Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego. To położony na Wzgórzu Filaretów ogród o powierzchni 1,46 ha. To jedna z najbogatszych polskich kolekcji batalionów. Muzeum zostało wyróżnione nagrodą Ministra Administracji  „Obiekt roku”. Głównym zadaniem muzeum jest przede wszystkim, prezentacja przyrodniczych, tym samym i krajobrazowych walorów Wolińskiego Parku Narodowego. W bardzo atrakcyjny sposób przedstawione są krajobrazy przedstawiające Zalew Szczeciński, rezerwat żubrów czy najwyższe w Polsce brzegi klifowe. Muzeum jest dobrze prosperującym obiektem, na terenie którego znajdują się nie tylko bogate eksponaty, ale także sale konferencyjne, które mogą pomieścić ponad 200 osób- latem wyświetlane są tutaj filmy przyrodnicze. Muzeum cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, średnio liczba odwiedzających w skali roku oscyluje ok. 50 tysięcy.

Plaża w Międzyzdrojach

Plaża jest najważniejszym miejscem nadmorskich kurortów, to tutaj  zmierzają turyści w upalny dzień, to tutaj w gorące, letnie wieczory spacerują turyści. Plaża w Międzyzdrojach to jedna z najpiękniejszych plaż w Polsce . Mimo, iż jest stosunkowo wąska i podczas upalnych dni trudno znaleźć skrawek wolnego miejsca, jak magnez przyciąga polskich i zagranicznych turystów. Wejście na plażę jest bezpłatne. Tutaj tętni życie, wypożyczalnie sprzętu morskiego, liczne zjeżdżalnie, bary i kafeterie. Co roku na plaży działają także dyskoteki, które rozgrzewają Międzyzdroje do czerwoności.

Park Zdrojowy

W każdym uzdrowisku powinien działać Park Zdrojowy, który jest swoistym azylem od gwaru letniego kurortu. Od XIX wieku w Międzyzdrojach działa Park Zdrojowy im Fryderyka Chopina. Park usytuowany jest poniżej poziomu morza, pośród unikalnej roślinności,  tworzy się niesamowita romantyczna atmosfera, która pozwala odpocząć od nadmorskiego wrzasku i gwaru.  W parku mieści się Międzynarodowy Dom Kultury oraz gabinet Figur Woskowych.  W budynku,  w którym dziś mieści się Międzynarodowy Dom Kultury, niegdyś funkcjonował znany w całych Niemczech dom zdrojowy. Było to kulturalne centrum Międzyzdrojów. W domu kultury odbywają się najbardziej znane imprezy kulturalne Międzyzdrojów, a wśród nich m.in.  Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej.  Park Zdrojowy to także unikalna i niespotykania roślinność. Zieleń pełni szczególnie ważną funkcję w infrastrukturze Międzyzdrojów.

Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Mapa strony
Świnoujście noclegi