zaloguj
Wyjątkowo urokliwa plaża i molo w Międzyzdrojach

Wyjątkowo urokliwa plaża i molo w Międzyzdrojach

Na pierwszy rzut oka tutejsza plaża niewiele różni się od innych nadmorskich kurortów. Woda, złoty, gorący piasek i setki turystów wylegujących się na plaży. Nie bez powodu jednak plaża w Międzyzdrojach od lat należy do tych najchętniej odwiedzanych. Imponujące klify, piękne, lesiste krajobrazy Wolińskiego Parku Narodowego. To miejsce doskonale łączy w sobie bliską obecność natury z wygodami, które cenią sobie turyści, takie jak ; liczne restauracje, budki z jedzeniem i pamiątkami oraz szeroki wybór nadmorskich kwater.

Spacer w głąb morza czyli molo w Międzyzdrojach

 Plaża w Międzyzdrojach słynie z pięknych widoków i wielu ciekawych atrakcji organizowanych tutaj w sezonie letnim. Ludzi wypoczywających na plaży na pewno przyciągnie okazałe 395 metrowe molo znajdujące się w środkowej części plaży ,w okolicach amfiteatru. Nie ma nic przyjemniejszego niż spacer po urokliwym pomoście prowadzącym w głąb morza, na molo znajdują się liczne ławki, na których spacerowicze w każdej chwili mogą przysiąść by rozkoszować się promieniami słońca i morską bryzą wichrzącą włosy. Na molo mamy też możliwość zakupienia lodów, gofrów i rozmaitych pamiątek w licznie występujących tutaj kramikach.

Burzliwa historia mola w Międzyzdrojach

Historia molo jest równie burzliwa co fale Bałtyku, które niejednokrotnie niszczyły jego konstrukcję. Pierwszą wersję dzisiejszego molo stanowił niewielki drewniany pomost, który dzięki staraniom mieszkańców i zaangażowaniu inwestora został rozbudowany. Molo kilkakrotnie zostało zniszczone przez sztorm, poważnie ucierpiało także w czasie toczących się wojen, mimo to było wielokrotnie odbudowywane dzięki czemu służy nam do po dziś dzień.

Jedynym elementem molo, który oparł się licznym zniszczeniom i przebudowom są dwie specyficzne , białe wieżyczki. Zwiedzających z pewnością zainteresuje również przeszklona szafka z akcesoriami meteorologicznymi, pochodząca z przełomu XIX i XX wieku, z zamieszczonych w niej przyrządów możemy odczytać temperaturę, ciśnienie, a nawet wilgotność powietrza. Molo posiada status przystani morskiej, a w jego rozbudowanej części cumują statki pasażerskie organizujące rejsy wycieczkowe.


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Mapa strony
Świnoujście noclegi