zaloguj
Atrakcje Międzyzdroje

Atrakcje Międzyzdroje

Międzyzdroje atrakcje turystyczne

Wybierając się na zasłużony i wyczekiwany urlop część z wczasowiczów nie ma tylko w głowie długiego wylegiwania się na plaży. O ile przyjemność z opalania jest dużą, a korzyści zdrowotne znaczące, to po prostu kilka lub kilkanaście godzin na plaży przez nawet kilkanaście dni wyraźnie nam się znudzi.

Dlatego tak ważne jest rozsądne zaplanowanie urlopu i nie chodzi tu tylko (ale również) o znalezienie noclegu. Dla niektórych ciekawe może być poznanie kultury, zaznajomienie się z niektórymi atrakcjami turystycznymi oraz łyknięcie lokalnej historii. To ważne i na pewno cenne bo atrakcje turystyczne Międzyzdroje są dość spore. Przede wszystkim miejscem kultowym obok plaży do którego wszyscy na starcie się udają jest molo w Międzyzdrojach. Jego długość sięga w morze 395 metrów. Początki mola to 1906 rok, z mola widać piękną okolicę oraz szeroki goryzont morski. Przy wejściu na molo znajdują się charakterystyczne dwie białe, ozdobne wieżyczki. Przed molem znajduje się pasaż handlowy, w którym mieszczą się rozmaite knajpki i pizzerie, a pod nim bardzo popularna dyskoteka. Samo wejście na molo w Międzyzdrojach jest bezpłatne.

Turyści chętnie odwiedzają i kojarzą inną atrakcję turystyczną Międzyzdrojów, jaką jest Promenada Gwiazd znana inaczej Aleją Gwiazd. Jest ona wzorowana na bulwarze z Holywood oraz na analogicznej Alei Gwiazd z Cannes. Będąc w Międzyzdrojach warto zajechać i zobaczyć Woliński Park Narodowy. To żywy pomnik historii na terenie którego znajdują się ślady pozostałości grodzisk i miejsc związanych z osadnictwem z czasów historycznych.

Atrakcje turystyczne Międzyzdroje pokazują, że nie trzeba wyjeżdżać na urlop daleko poza granice kraju. Wystarczy odwiedzić znane, lubiane i kojarzone miejsca w Polsce, dowiedzieć się, co warto zobaczyć poza plażą i wyjechać z urlopu z poszerzoną wiedzą i obrazkami, które zostaną na długo w naszej pamięci.

Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Mapa strony
Świnoujście noclegi