zaloguj
Woliński Park Narodowy- pierwszy w Polsce park morski.

Woliński Park Narodowy- pierwszy w Polsce park morski.

Miejsce ,które zachwyca niezależnie od pory roku. Bogata roślinność, rzadkie gatunki zwierząt, wyjątkowy polodowcowy krajobraz, widoki zapierające dech w piersiach to wszystko sprawia, że Woliński Park narodowy jest jednym z tych miejsc w Międzyzdrojach, których wprost nie można ominąć.

Z wizytą u żubrów- zagroda pokazowa

Na terenie parku mamy niespotykaną okazję z bliska przyjrzeć się życiu żubrów. Zwierzęta te zasługują na szczególną uwagę, nie tylko ze względu na ich piękno samo w sobie, ale też rzadkość występowania. Te imponujące zwierzęta to jednak nie jedyna zwierzyna jakiej możemy się przyjrzeć na terenie zagrody. Znajdują się tu również osobniki, które z różnych przyczyn nie są w stanie żyć na wolności ,np. sarny,  jelenie, dziki czy bieliki.

Zagroda to nie tylko miejsce stworzone do bliskiego obcowania z naturą, ale też miejsce świetnie przystosowane do rodzinnych wycieczek. Znajdziemy tu tablice informacyjne, toaletę, stoły i ławki oraz pomosty widokowe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zagrodę możemy zwiedzać od 01.05 do 30.09 od 10-18 we wszystkie dni oprócz poniedziałków oraz od 01.10 do 30.04 od 8-16 we wszystkie dni oprócz niedziel i poniedziałków. Bilet normalny kosztuje 6 zł, ulgowy 4zł.

Szmaragd wśród jezior czyli niezwykłe Jezioro Turkusowe

To wyjątkowe jezioro stanowi pozostałość po wyrobisku kopalni kredy, które znajdowało się tu w czasie II wojny światowej. Swą szczególnie piękną barwę zawdzięcza kredowemu podłożu od którego odbija się światło. Bajeczny widok roztaczający się nad turkusową taflą jeziora przyciąga co roku rzesze turystów.

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

Miejsce o wyjątkowych walorach edukacyjnych ,w oryginalny sposób zobrazowano tu całe bogactwo Parku Wolińskiego; od pięknych krajobrazów po rzadko spotykane okazy zwierząt. W przy muzealnym ogrodzie znajdują się ptasie woliery z majestatycznymi bielikami oraz sowami imponujących rozmiarów-puchaczami.

O szczególnych atutach tego miejsca świadczy tytuł obiektu roku nadany przez Ministra Administracji w roku 1996.
Muzeum mieści się przy ul. Niepodległości 3a i jest udostępnione do zwiedzania w dniach od 1.05-30.09 od 9-17,we wszystkie dni oprócz poniedziałków oraz od 1.10-30.04 od 9-15,we wszystkie dni oprócz niedziel i poniedziałków. Bilet normalny kosztuje 6 zł, ulgowy 4zł.

Zabawa w archeologa czyli Grodzisko w Lubinie

Tylko tutaj w jednym miejscu mamy do dyspozycji przepiękne tarasy, z których roztacza się doskonały widok między innymi na Zalew Szczeciński oraz imponujący archipelag wysp i wysepek. Punkt widokowy znajduje się na najwyższym punkcie klifu aż 50 m n.p.m .Turystów z zacięciem historycznym na pewno zainteresują relikty wczesnośredniowiecznych budynków, w tym jednego z najstarszych chrześcijańskich kościołów na Pomorzu, liczne tablice informacyjne oraz odbywające się tu w sezonie letnim wykopaliska. Grodzisko jest udostępniane do zwiedzania od maja do września od 10-18,a w lipcu i sierpniu do 20.Cena biletu normalnego to 3,50 ,a ulgowego 2,50.

Szlaki turystyczne Wolińskiego Parku Narodowego

Planując wycieczkę do WPN mamy do wyboru 3 wytyczone na jego terenie trasy, każda z nich zaczyna się od bramy znajdującej się przy siedzibie dyrekcji parku (Ul. Niepodległości 3a).

I tak o to w zależności od naszych osobistych preferencji i tego jakie atrakcje interesują nas najbardziej do wyboru mamy :

-Szlak czerwony prowadzący brzegiem morza, który daje nam możliwość podziwiania pięknych krajobrazów klifowych, po drodze czekają nas jeszcze takie atrakcje jak punkt widokowy na Kawczej Górze, latarnia morska Kikut czy najwyższy punkt widokowy w WPN- urokliwa Góra Gosań. Dalej czeka na nas malownicza miejscowość Wisełka oraz największe jezioro na terenie parku-jezioro Koprowo.

-Szlak niebieski ,który obejmuje swą trasą takie atrakcje jak jedyna w Polsce wystawa tajnej ,niemieckiej wyrzutni V3, bajkowe Jezioro Turkusowe, kościół w Lubiniu, atrakcyjne punkty widokowe oraz jedno z najstarszych drzew znajdujących się w parku, Dąb Wolinian. Trasa ta wiedzie przez urokliwe miejscowości Karnocice i Mokrzyce Wielką aż do Wolina.

-Szlak zielony prowadzący przez Rezerwat Żubrów oraz Warnowo w ,którym mamy niespotykaną możliwość podziwiania pozostałości po budownictwie ludowym. Dalej czekają na nas aż 3 piękne jeziora położone w bardzo malowniczej okolicy : Czajcze, Żółwinowskie i Kołczewo.

Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Mapa strony
Świnoujście noclegi